Brownstone » Brownstone Institute články » Debata o maskování je urovnána
Debata o maskách byla vyřešena

Debata o maskování je urovnána

SDÍLET | TISK | E-MAILEM

Co je Cochranova knihovna?

„Cochrane Library obsahuje vysoce kvalitní, nezávislé důkazy, které informují o rozhodování ve zdravotnictví. Zahrnuje spolehlivé důkazy z Cochrane a dalších systematických přehledů, klinických studií a dalších. Cochrane review vám přináší kombinované výsledky nejlepších světových lékařských výzkumných studií a jsou uznávány jako zlatý standard ve zdravotní péči založené na důkazech.“

Cochranova knihovna od roku 2010 přezkoumává použití fyzických zásahů k přerušení nebo omezení šíření respiračních virů.. Fyzickými zásahy se rozumí masky, štíty, taláry, mytí rukou atd.

Nejedná se o nějaký krátkodobý projekt, ale o dlouhodobý, seriózní metaanalýzový přehled. Jak bylo uvedeno výše, Cochranovy recenze jsou považovány za zlatý standard pro zdravotnické agentury a profesionály. Když jsme s Jill absolvovali stáž na Harvardu v Global Clinical Research, Cochranova metodologie pro metaanalýzu lékařského výzkumu byla vyučována jako preferovaná metoda.

Pozadí

Virové epidemie nebo pandemie akutních respiračních infekcí (ARI) představují globální hrozbu. Příklady jsou chřipka (H1N1) způsobená virem H1N1pdm09 v roce 2009, těžký akutní respirační syndrom (SARS) v roce 2003 a koronavirové onemocnění 2019 (COVID‐19) způsobené SARS‐CoV‐2 v roce 2019. Antivirová léčiva a vakcíny mohou být nedostatečné aby se zabránilo jejich šíření. Toto je aktualizace Cochrane Review, která byla naposledy publikována v roce 2020. Zahrnujeme výsledky studií ze současné pandemie COVID‐19.

Závěry autorů

Vysoké riziko zkreslení ve studiích, variace v měření výsledků a relativně nízká adherence k intervencím během studií brání vyvozování pevných závěrů. Během pandemie došlo k dalším RCT souvisejícím s fyzickými zásahy, ale relativní nedostatek vzhledem k důležitosti otázky maskování a jeho relativní účinnosti a doprovodných měření přilnavosti masky, která by byla vysoce relevantní pro měření účinnosti, zejména u starších osob a u malých dětí.

Ohledně účinků pleťových masek panuje nejistota. Nízká až střední jistota důkazů znamená, že naše důvěra v odhad účinku je omezená a že skutečný účinek se může lišit od pozorovaného odhadu účinku. 

Souhrnné výsledky RCT neprokázaly jasné snížení respiračních virových infekcí při použití lékařských/chirurgických masek. Nebyly žádné jasné rozdíly mezi používáním lékařských/chirurgických masek ve srovnání s respirátory N95/P2 u zdravotnických pracovníků při použití v běžné péči ke snížení respiračních virových infekcí. Hygiena rukou pravděpodobně mírně sníží zátěž respiračních onemocnění, a přestože tento účinek byl přítomen také při samostatné analýze ILI a laboratorně potvrzené chřipky, nebylo zjištěno, že by to byl významný rozdíl pro poslední dva výsledky. Škody spojené s fyzickými zásahy byly nedostatečně prozkoumány.

Existuje potřeba velkých, dobře navržených RCT, které by se zabývaly účinností mnoha z těchto intervencí v různých prostředích a populacích a také dopadem adherence na účinnost, zejména u těch, kteří jsou nejvíce ohroženi ARI. 

Tato velká skupina mezinárodních výzkumníků přezkoumala desítky přísně správných, randomizovaných klinických studií „fyzických intervencí“ proti respiračním onemocněním. Mezi tato onemocnění patřila chřipka a COVID-19 během pandemie a těmto výzkumníkům se nepodařilo najít ani „skromný účinek“ na míru infekce nebo onemocnění z jakéhokoli typu masky.

Kromě toho účinky maskování na zdraví, dětský vývoj, vývoj řeči atd. nejsou známy a jsou nedostatečně prozkoumány. Ergo – vlády tento výzkum nefinancují. Bez vládního financování nebude odpověď na způsobené škody nikdy zodpovězena.


Takže jsme tady v roce 2023. Proč na tom záleží? Maskovací mandáty jsou pryč, že?

Myslíš, že to skončilo?

Ne pro naše děti a vnoučata. Způsobené škody jsou trvalé a skutečné.

V modrých státech, jako je New York, New Jersey, Massachusetts, Pensylvánie, Washington a Kalifornie, jsou ve školách stále často vyžadovány masky – Daily Mail

Stačí se podívat na poslední titulky:


CDC je stále doporučuje maskování v oblastech s „vysokou“ úrovní přenosu a také doporučuje vnitřní maskování pro ochranu vysoce rizikových kontaktů ve „středních“ okresech. V současnosti to znamená 27 % všech okresů v USA.

Věda nahradila vědu.


Naštěstí stále více Američanů nepije kool-aid. Obdrželo jej pouze 15.5 procenta Američanů bivalentní nedávný booster.

CDC nyní na své stránce sledování vakcín odstranilo kategorii 6 měsíců pod pět, ale data lze nalézt při hlubokém ponoru. Zdá se, že pro tuto věkovou kohortu je proočkovaných asi 8 procent. 

Zpráva se dostává ven. 

Musíme dál bojovat za naše děti a naše zdraví.

Nyní je čas zbavit se mandátů pro masky a schopnosti CDC nařizovat produkty nebo masivní karantény znovu. Je čas znovu získat ztracené osobní svobody.

Znovu publikováno od autora NáhradníkPublikováno pod a Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0
Pro dotisky nastavte kanonický odkaz zpět na originál Brownstone Institute Článek a autor.

Autor

Darujte ještě dnes

Vaše finanční podpora Brownstone Institute jde na podporu spisovatelů, právníků, vědců, ekonomů a dalších lidí odvahy, kteří byli profesionálně očištěni a vysídleni během otřesů naší doby. Prostřednictvím jejich pokračující práce můžete pomoci dostat pravdu ven.

Přihlaste se k odběru Brownstone a získejte další novinky

Zůstaňte informováni s Brownstone Institute