Brownstone » Brownstone Institute Journal » Vzpoura vedená mámou

Vzpoura vedená mámou

SDÍLET | TISK | E-MAILEM

K místu, kde lze udělit amnestii na COVID, jsme stále velmi daleko. 

Politický establishment – ​​levý i pravý – chce zoufale jít dál, předstírat, že posledních 30 měsíců se nestalo. Až na několik málo výjimek (Ron DeSantis, Kirsti Noem, Rand Paul, Thomas Massie, Ron Johnson a několik dalších později) zradili své základní hodnoty. Mnoho republikánů a takzvaných libertariánů rychle kapitulovalo prvenství a důležitost individuálních svobod.

Zatímco demokraté, kteří údajně milují rovnoprávnost, přijali politiku, která v žádném případě podělala ženy, děti a chudé. Slogan demokratické kampaně 2020 mohl také znít „Chraňte bohaté, nakažte chudé“. Nebo „jen bohatí se potřebují učit“. Všichni by byli moc rádi, kdybys na to zapomněl.

Rádi by se vrátili k bojům, které umějí bojovat, ke zlatým oldies, které vyvracejí základny a obracejí nás proti sobě. Ale politika COVID obrátila celou věc na svou stranu, všechny nás zmátla a vyústila ve všemožná dosud neslýchaná spojenectví. A když vaše firma zachovává status quo, je to velmi nebezpečné. 

To je důvod, proč Emily Oster prosí o amnestii.

Nejprve si ujasněme, ke komu Emily Oster mluví. Mluví se zuřivými vzdělanými ženami z předměstí, které v tomto cyklu míří k republikánům, a to i v těch nejmodřejších státech. Protože to byl nejmodřejší ze států, které byly touto politikou zasaženy nejhůře. V modrých státech byly školy nejdéle zavřené, ekonomická devastace byla nejhorší, nejvíce rostla kriminalita, kde byly masky vyžadovány nejdéle. Škoda způsobená těmito politikami je na jejím začátku, nikoli na jejím konci.

Dr. Oster by chtěl, aby ženy věřily, že to všechno byla jen chyba, nedorozumění, a pamatujte si, že jsou to republikáni, kdo se snaží omezit svobody, počítat. Že zatímco demokraté neměli problém obětovat blaho našich žijících dětí po tři roky na podporu politické moci, skutečnou hrozbu představují republikáni.

Trapná část vzdělaných žen působila jako bouřliváky režimu. Posílili davy sociálních médií na každého, kdo se odvážil vyslovit otázku, natož na nesouhlas. Bolest z toho, že se na ně rodina, přátelé a sousedé obracejí za to, že vyjádřili svůj názor nebo položili legitimní otázku, způsobila, že mnoho žen vyhledávalo ostatní s podobnými otázkami.

Našli jsme tak chytrou, úskočnou komunitu založenou na datech, která tvrdě tlačí zpět na totalizující moc vlády, která se snaží redefinovat realitu. V některých případech byly ženy generály, v jiných jsme byli pěchotou, která šla vpřed a neustále střílela shora, aby nějaká nedávno zdiskreditovaná pravda mohla znovu zaujmout své právoplatné místo na slunci přijatelného názoru.

Emily Oster by chtěla, abychom na to zapomněli. Ale nemůžeme – a doufám, že nebudeme – protože jsme tam přinášeli vlastní data vlády, abychom osvětlili lži, které tak bez ustání vyrábí. To nebyly lži opomenutí, byly to lži z pověření. Byly to lži, které byly způsobeny tím, že se důvěryhodnost vědy a medicíny roztavila v ohni politiky, aby se vytvořily zbraně, kterými proti nám vládnou mocní. Oni doslova nazval nás teroristy pro naši opozici.

Nyní, poté, co nás naše vlády označily za teroristy za to, že se dohadují o blaho našich vlastních dětí, chce doktor Oster, abychom na to zapomněli. Když nás žádá, abychom zapomněli, prosí ty, kteří se vzdálili od stáda, aby se vrátili, aby věřili, že jim neuškodí pastýř, který je vezme na porážku, ale vlk, který neviditelně číhá ve stínu lesa. Takže teď musíme mluvit o potratu.

To, co demokraté a jejich praní důvěry jako Oster chtějí, aby ženy udělaly, je položit na misku vah dvě věci. Na jedné straně je škoda, která byla způsobena vašim dětem, vám a vaší komunitě během téměř tří let. Na druhé straně je strach ze ztráty přístupu k interrupčním službám.

Doufají v to, že jejich ženská základna uvěří lži, kterou dr. Oster prodával, že to všechno byla jen nešťastná chyba a už se to nikdy nemůže opakovat. Je to minulost! Nedělej si s tím starosti.

Stejně tak budou doufat, že jejich ženská základna zapomene, že než žít v roce 1972 s omezeným přístupem k antikoncepci, žijeme v roce 2022, kde je antikoncepce, která je více než 99% účinná, levná a široce dostupná, i když se platí z vlastní kapsy. ; že tato antikoncepce zahrnuje potratové pilulky, které lze získat kdekoli v zemi poštou až do 10. týdne těhotenství.

Chtějí, abyste zapomněli na doložku o mezistátním obchodu, která by tomu bránila téměř znemožnit – dokonce, nebo zvláště, u konzervativního soudu. Chtějí, abyste zapomněli, že let do státu poskytujícího potrat je vzdálený nanejvýš 200 dolarů letadlem. Nebo pokud se vám nepodaří zajistit potrat, nejhorší možný scénář vyústí v dítě, které se rozhodnete dát k adopci.

Chtějí, abyste zapomněli, že pokud vyhrají Senát, budou k tomu stejně muset převrátit filibuster a důležitou politickou stabilizaci, kterou poskytuje hranice 60 hlasů. Chtějí, abyste zapomněli, že se jim 50 let nepodařilo právně kodifikovat přístup k potratům. A chtějí, abyste zapomněli, že na zemi neexistuje způsob, jak se vzdát jediného problému, který musí spolehlivě podněcovat strach, nabíjet dolary a přivádět ženy k volbám. V pekle není šance. 

Ale nebyla to chyba. Byla to politická kalkulace a na straně nákladů této rovnice bylo vzdělání a blaho našich dětí – a mnohem více. Lidé, kteří provedli tento výpočet, vsadili na to, že strach z toho, že by mohly vybuchnout kolem přístupu k potratům, by mohl být použit k tomu, aby odvedl pozornost žen od mnoha škod, které tato politika způsobila dětem, a/nebo že by mohly vytvořit příběh, který by zakryl pravdu. Pokud chápete cynismus tohoto rozhodnutí, musíte stejný cynismus očekávat i na druhé straně rovnice.

To vše říkám jako někdo, kdo je pro-choice. Vyrostl jsem VELMI pro-choice. Poslední 2+ roky vyústily ve výrazné zmírnění mé pozice. Viděl jsem „své lidi“ – ani ne tak demokraty, jako spíše vzdělané, bohaté, údajně klasicky liberální lidi – jak bezmyšlenkovitě přijímají každou novou příchuť autoritářství. Když jsem tedy hledal nové spojence, dal jsem si čas na to, abych pochopil, odkud se berou lidé, kteří jsou pro-life, a dospěl jsem k přesvědčení, že v této pozici je morální autorita. Dospěl jsem k přesvědčení, že hrůza z potratů, která charakterizuje konzervativní politiku, upřímně pochází z úcty ke stvoření a hluboce zakořeněné úcty k jednotlivcům a rodinám, které je živí. Nepochybuji o tom, že tyto věci jsou jádrem toho, proč konzervativnější státy raději ponechávaly školy otevřené. Váží si svých dětí. 

Příběh, že se konzervativci snaží omezit přístup k potratům, aby udrželi ženy na dně, je právě takový – příběh. Aby se to podpořilo, musely být plody doslova dehumanizovány a vyprávění posíleno zjevně antinatálními podpůrnými filozofiemi, filozofiemi, které svým antinatalismem okrádají život o většinu jeho smyslu pro většinu lidí. Pro ženy je tento antinatalismus vysloveně protimateřský, tedy protiženský, přeměňující mateřství – jednu z mála skutečně transcendentních lidských zkušeností – na vězení pro podvodníky. 

To znamená, že zůstávám pro-choice, v podstatě proto, že po posledních 2+ letech chci, aby byla vláda menší a oslabená ve všech možných kapacitách. Nechci, aby vláda vydávala zákony nebo vynucovala morálku (toho jsme měli za posledních několik let docela dost), stejně jako nechci, aby nutila lékařská rozhodnutí. Dále věřím, že životní peripetie mohou vést k takovým vládním zásahům nebezpečný rohová pouzdra.

Ale přestože jsem pro-choice, stal jsem se voličem jednoho tématu. Můj hlas v tomto cyklu je hlasem pro pomstu proti straně, která držela mé děti maskované dva roky; to mě okradlo o mé nejlepší přátele a narušilo každý můj vztah; to způsobilo, že jsme se přestěhovali do úplně jiné části země; to zvrhlo disciplínu, kterou miluji a kterou používám k orientaci ve svém životě (věda); a ten pak lhal o tom, že to udělal, a nazval mě teroristou za to, že jsem kvůli tomu naštvaný. Po tomto cyklu, můj hlas bude vždy pro stranu, která představuje nejvíce decentralizovanou mocenskou strukturu a největší respekt k právům a odpovědnosti jednotlivců. Pro mě je nové f-slovo „federální“. 

I když mohu mluvit jen za sebe, moje zkušenost je taková, že po rozhodnutí našich vůdců rozbít a resetovat svět se formují nové koalice. Nemyslím si, že jsem sám ve svém úsilí pokoušet se lépe porozumět postojům ostatních, kteří se stali mými „soudruhy ve zbrani“ – a cítil jsem, že se to opětovně vyplácí, s možností kompromisu vyplývajícího ze vzájemného respektu a tváří v tvář větší vnímané vzájemné hrozbě. V tuto chvíli si myslím, že se to děje pouze „napravo“. Ale pokud demokraté dostanou podfuk, který vypadá pravděpodobně v polovině období, stane se to také na levici; to je důvod, proč to drbování potřeby stát se. Takové otřesy mohou být jen k dobru. Ve skutečnosti naši vůdci možná ještě dostali „velký reset“ – jen ne ten, ve který doufali. 

Myslím, že v tomto nově vznikajícím politickém a ideologickém prostředí budou mít hlasy žen velký význam. 

Maminky obecně, ale zejména SAHM hrály velmi významnou roli v potlačování porušování zásad COVID ze strany občanů. Věřím, že to bylo způsobeno třemi klíčovými věcmi. Za prvé, zásady COVID vytvořené mnohem více SAHM, protože požadavky virtuální školy znemožnily práci. Zadruhé, tito SAHM zažili škodlivé dopady politiky COVID přímo po léta ve svém vlastním životě a v životě svých dětí. Za třetí, myslím si, že maminky, které zůstaly doma, byly nakonec velmi důležitou a hlasitou menšinou protože by mohli být. Nemůžete vyhodit nebo zrušit mámu, která zůstane doma, a je v tom značná síla ne být anonymní. 

Jako ženy jsme mnohem naléhavěji než kdykoli v minulosti pociťovaly, co pro vládu skutečně znamená zasahovat do našich životů – kontrolovat, zda naše děti chodí do školy, zda se můžeme stýkat, chodit do tělocvičny či restaurace. , kolik lidí může být pozváno k nám domů, zda můžeme strávit dovolenou s rodinou a zda můžeme provozovat naše podniky. Toto všechno jsou porušování, porušování naší osobní svobody, která poškozovala nás, naše děti a naše komunity a která byla učiněna výhradně ve službě politické moci. Uvědomili jsme si to a mnozí nebudou rychle odpouštět. 

Emily nás žádá, abychom odpustili chybu. Chyba nebyla. Došlo k politickému kalkulu, který nás poškodil, ale ještě více poškodil naše děti. Poškození bylo považováno za přijatelné, protože ti, kteří se toho ujali, považovali hlasy žen za samozřejmé. Předpokládali, že dokážou lhát a manipulovat s námi, abychom uvěřili, že tyto škody jsou nutné, nebo mimo to, neúmyslné. Pokud jako ženy chceme, aby se naše hlasy v budoucnu dvořily kterékoli ze stran, musíme hlasovat pro potrestání zrady za poslední tři roky. 

Poté, co jsme si vymohli nějakou politickou odplatu, pokud dojde k uznání spáchaných křivd a lítosti nad těmito křivdami, pak můžeme mluvit o amnestii. 

Repostováno od autora NáhradníkPublikováno pod a Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0
Pro dotisky nastavte kanonický odkaz zpět na originál Brownstone Institute Článek a autor.

Autor

  • Emily Burnsová

    Emily Burns je absolventkou Biochemie a hudby na Sweet Briar College a na Rockefellerově univerzitě získala doktorát z neurovědy. Je zakladatelkou Learnivore a dalších podniků a spolupracuje s Rational Ground jako přispěvatel.

    Zobrazit všechny příspěvky

Darujte ještě dnes

Vaše finanční podpora Brownstone Institute jde na podporu spisovatelů, právníků, vědců, ekonomů a dalších lidí odvahy, kteří byli profesionálně očištěni a vysídleni během otřesů naší doby. Prostřednictvím jejich pokračující práce můžete pomoci dostat pravdu ven.

Přihlaste se k odběru Brownstone a získejte další novinky

Zůstaňte informováni s Brownstone Institute