Brownstone » Brownstone Institute Journal » Promiňte, děti: Mýlili jsme se

Promiňte, děti: Mýlili jsme se

SDÍLET | TISK | E-MAILEM

[Tento kus, původně vydaný v hebrejštině a nyní se poprvé objevuje v angličtině, je od Asa Kasher (emeritní profesor profesní etiky na univerzitě v Tel Avivu), Yogev Amitai (ředitel základní školy „Simaney Derech [milníky]“ v kibucu Ma'abarot) a Shahar Gavish (bývalý učitel matematiky a fyziky).]

Jsou to děti, které za poslední dva roky zaplatily nejvyšší cenu, a to především kvůli zavádějícím politikám COVID-19. Obrovské škody budou pociťovány v budoucnu, ale morální zúčtování a pokus o uzdravení by měly začít nyní. A morální odpovědnost je skvrnou na naší společnosti. 

V roce 2000 dostal James Heckman Nobelovu cenu za ekonomii za výzkum ekonomického dopadu vzdělání v mladém věku. Výzkum profesora Heckmana zjistil, že čím mladší je věk, ve kterém je nabízeno vysoce kvalitní vzdělání, tím vyšší je jeho příspěvek k budoucí příjem dítěte

Bohužel pro naše děti neexistuje žádná náhrada za ztracená léta vzdělání. Heckmanova rovnice nám poskytla důležitý kvantitativní nástroj pro hodnocení vzdělání v mladém věku jako ekonomické investice.

V září 2020 zveřejnila OECD hodnocení založené na výzkumu, které ukazuje, že ztráta tří měsíců školní docházky v důsledku uzavření škol v době krize odpovídá ztrátě přibližně 2.5–4 % celkového budoucího příjmu dítěte. zbytek jejich života.  

Udělali jsme dost pro to, aby naše děti nepřišly o více než celkem 600 miliard dolarů ze svého budoucího celoživotního příjmu? Byly takové škodlivé důsledky zohledněny v některé z diskusí během krize COVID, ve kterých se rozhodovalo o uzavření škol, uzavření celých tříd a jeslí nebo „pouze“ opakovaně izolovat děti na celý týden?

V listopadu 2020 ředitel Centra pro kontrolu nemocí (CDC) oznámil, že organizace nedoporučuje uzavření škol: "Jedno z nejbezpečnějších míst pro děti do 12 let je škola."

Přesto izraelské ministerstvo zdravotnictví ignorovalo doporučení CDC a vyzvalo rozhodující činitele, aby školy uzavřeli. Ministerstvo školství zaspalo ve strážní službě, přestalo obhajovat právo dětí na základní vzdělávací služby a místo toho pracovalo opačným směrem a označilo uzamčení a izolaci za „vzdělávání na dálku“. V praxi — kromě obrovskou obtížnost efektivního vedení výuky na dálku, jak naznačují mimo jiné zprávy rodičů o výuce jejich dětí nízká úroveň spolupráce během zoomu lekce nebo technické potíže, kterým čelí děti, které nemají doma počítače nebo správné síťové připojení – hlavní škody způsobené uzamčením a izolací byly duševní zdraví dětí

Na začátku vlny Omicron byla školám v Izraeli vnucena politika, která diskriminovala studenty na základě jejich očkovacího statusu – strategie, která měla jasně za cíl vyvinout tlak na rodiče, aby své děti očkovali. Neočkované děti byly trestány izolací, zatímco jejich přátelé pokračovali dál.  

Přestože nemálo rodičů očkovalo své děti pouze kvůli trestu izolace a nikoli v důsledku důvěry v experimentální vakcínu, široká část veřejnosti vakcínu nadále neschvalovala a zůstávala opatrná vůči očkování dětí, i když diskriminační opatření přetrvávala . Děti, rodiče a pedagogičtí pracovníci byli opět nuceni nést nejtěžší náklady v izraelské společnosti bez výraznějších výhod.

Tento systém opatření, který jako první otevřeně diskriminoval děti, a to zjevným porušováním principu rovných příležitostí ve veřejném školství, nebyl zrušen z iniciativy ministerstva zdravotnictví, ale přes zjevnou nelibost ministerstva – a to pouze jako výsledek silného veřejného tlaku, včetně veřejných projevů stovek ředitelů škol a ředitelů školských zařízení, kteří se odvážili otevřeně vystoupit a volat po odstranění diskriminačních opatření a návratu dětí do škol.

Aktualizováno Zpráva Světové banky nám říká, že škody způsobené uzavřením škol byly mnohem větší, než se očekávalo: částka neoprávněně odebraná z budoucnosti dětí na celém světě se odhaduje na 17 bilionů dolarů (17,000 XNUMX miliard dolarů). 

Kromě toho se dále prohlubovaly propast mezi majetnými a nemajetnými, přičemž největší škody zažívaly děti bez adekvátní podpory rodiny a komunity. „Dálkové učení“ bylo v nejlepším případě částečnou a nedostatečnou náhradou za prezenční studium. 

Kromě vzdělávacího dopadu byly děti výrazně emocionálně a sociálně ovlivněny, neboť škola je především sociálním rámcem, ve kterém si děti rozvíjejí základní kompetence potřebné pro lidskou interakci a sociální integraci. 

Není pochyb o tom, že poškození dětí bylo způsobeno touhou chránit dospělé před nemocí, která by mohla být zvláště nebezpečná pro starší osoby. Pokud by přínos snížení úmrtnosti byl velmi významný, mohlo být možné ospravedlnit obrovské škody, které děti utrpěly.

Přispělo však uzavření škol k výraznému snížení úmrtnosti na COVID? A metaanalýza z Johns Hopkins University naznačuje, že všechna opatření sociálního distancování, maskování, uzamčení a izolace dohromady nevedla k žádnému významnému snížení úmrtnosti na COVID.

Bohužel to byly děti, kdo také zaplatil vysokou cenu, když došlo na praktiky nátlakového maskování. Zatímco někteří z nás dospělých našli způsoby, jak výrazně snížit denní množství času, který jsme museli strávit v maskách, naše malé děti, z nichž některým je pouhých 6 let, musely nosit roušky nepřetržitě, bez rozdílu, každý den po dobu přibližně dva po sobě jdoucí roky. 

Ani na této frontě nebyl dodnes veřejnosti prokázán žádný významný přínos maskování a neproběhla žádná veřejná diskuse o škodlivosti malých dětí, ačkoli studie již prokázaly, co je zdravý rozum: děti, které nosí masky na neustále a nepřetržitě jsou ohroženy zhoršením jejich normálního vývoje, pokud jde jak o kognitivně-řečové funkce (v důsledku dlouhodobé skrývání výrazů obličeje a neverbálních signálů) a jejich fyzickému zdraví (bolesti hlavy, únava, svědění, vyrážky, snížená plicní ventilace, poruchy spánku, snížená hladina kyslíku v krvi a další problémy).

Ve světle toho všeho jsme jako společnost vyzýváni k hluboké sebereflexi. Vyžádali jsme si tak krutou daň na mladé generaci, když bylo již brzy jasné, že škody na nich byly obrovské a přínosy, pokud jde o snížení úmrtnosti, byly zanedbatelné.

Cesta k uzdravení a obnově je před námi ještě dlouhá, ale jako první krok musíme převzít zodpovědnost, přiznat, že jsme zabloudili, a požádat své děti o srdečné odpuštění. Zároveň musíme nasměrovat obrovské prostředky na naše děti, abychom napravili škody z posledních dvou let, a to jak v sociálně-emocionální, tak ve vzdělávací sféře.

Původně vydáno v hebrejštiněPublikováno pod a Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0
Pro dotisky nastavte kanonický odkaz zpět na originál Brownstone Institute Článek a autor.

Autor

Darujte ještě dnes

Vaše finanční podpora Brownstone Institute jde na podporu spisovatelů, právníků, vědců, ekonomů a dalších lidí odvahy, kteří byli profesionálně očištěni a vysídleni během otřesů naší doby. Prostřednictvím jejich pokračující práce můžete pomoci dostat pravdu ven.

Přihlaste se k odběru Brownstone a získejte další novinky

Zůstaňte informováni s Brownstone Institute