Brownstone » Brownstone Institute články » Čas odhalit pravdu
Odmaskujte pravdu

Čas odhalit pravdu

SDÍLET | TISK | E-MAILEM

Hlavní lékař Ontaria (CMOH) nyní “důrazně doporučuje” maskování ve všech vnitřních veřejných prostředích, včetně škol a center péče o děti, a i když konkrétně vyzýval děti ve věku 2-5 let, aby se maskovaly, prozatím se zastavil bez mandátu. Toto oznámení přichází jako cdětských nemocnic po celém Ontariu byly přemoženy, z velké části kvůli infekcím chřipkou a respiračním syncyciálním virem (RSV). 

Před několika týdny premiérka Alberty Danielle Smithová prohlásila, že „naše vláda ano nepovolit jakékoli další maskovací mandáty dětí ve vzdělávacím systému K-12 v Albertě.“ Řekla, že „škodlivé účinky na duševní zdraví, vývoj a vzdělávání dětí ve třídách jsou dobře pochopeny a musíme obrátit stránku s tím, co bylo pro děti spolu s jejich rodiči a učiteli extrémně těžké.“

Její podpora inherentních práv rodičů činit informovaná lékařská rozhodnutí a uplatňovat autonomii pacienta vedla k útoky a gaslighting od obvyklých komentátorů COVID, kteří neposkytl jediná studie na podporu jejich pediatrických tvrzení o maskování, zatímco tvrdí, že škody způsobené maskováním byly „debunked“ a že maskování u dětí je „nepřemýšlivé“. Naznačují, že roušky zabrání infekci našich dětí a my jako rodiče můžeme být chráněni před chybějící prací.  

Už jsme to viděli. V září 2021 Alberta obnovena celoprovinční maskovací mandáty a vlna COVID Delta vzlétla nicméně. Zatímco se objevil Omicron a počty infekcí převýšily předchozí vlny variant COVID, tyto mandáty zůstaly v platnosti do 14. června 2022.

Aby bylo jasné, údaje na úrovni zásad týkající se maskování pro COVID-19 a chřipku nevykazují žádnou ochranu proti infekci. Pokud má Ontario CMOH takové údaje, neposkytl je. Přesto přetrvává neúnavné poselství, že maskování našich dětí je bezpečné a účinné.

Není nám dovoleno zpochybňovat celosvětové evangelium maskování COVID, bez ohledu na to, jak absurdní doporučení. A to navzdory vůdcům jako Dr. Anthony Fauci flip-flop na maskách příliš často citovat, porovnávat dvojité maskování „s provedením verze N95 (respirátor)“ a nedávno uvedením že vzhledem k nedostatku důkazů „možná by si lidé měli udělat vlastní názor na nošení masky“. 

Upřímně řečeno, autoritativní přístup k maskování „bez přemýšlení“ byl vždy v rozporu s fyzikou a historií. Respirační částice lze rozlišit na kapičky nebo aerosoly na základě velikosti částic a jejich velikosti aerodynamické vlastnosti. Kapky padají na zem velmi rychle, obvykle během několika minut, zatímco aerosoly mohou trvat dny nebo dokonce mnoho týdnů. Virus COVID-19 (SARS-CoV-2), stejně jako jeho Předchůdce SARS-CoV, může zůstat životaschopné a infekční v aerosolech po dobu nejméně hodin a na površích několik dní a je primárním zdrojem vnitřní přenos. Oba vliv a RSV se může šířit i prostřednictvím aerosolů. 

Stejně jako většina hokejistů dokázala snadno odpalovat kuličky přes standardní síť nebo spolehlivě odpalovat puky přes síť s několika velkými otvory, SARS-CoV-2 nemá potíže projít skrz a kolem chirurgické masky vzhledem ke své malé velikosti a aerosolizovaná schopnost. Pokud porovnáte velikosti viru SARS-CoV-2 na průřez vlasu je SARS-CoV-2 asi tisíckrát menší. Kolik vlasů dokážete proklouznout hadříkem nebo chirurgickou maskou, zejména „vzduchovými supervzduchy“ pod očima a přes tváře? 

Samozřejmě je zde také podceňovaná důležitost Test vhodnosti respirátoru N95 zajistit správné utěsnění a skutečnost, že udržení i dostatečného utěsnění po delší dobu je nemožné, protože děti a dospělí si tyto masky často upravují a dbají na špatnou hygienu masky. 

Jaká jsou tedy řešení? Podle odborníků, jako je profesionální inženýr, certifikovaný průmyslový hygienik a odborník na bezpečnost Dr. Stephen PettyDlouhodobá doporučení Národní bezpečnostní rady zůstávají ředit virus ventilací nebo jej filtrovat a ničit, jak je úspěšně implementováno v leteckém průmyslu a na mnoha školách. Jeho svědectví v Senátu amerického státu vedlo k zrušení maskovacích mandátů

Náš nejlepší údaje o maskování na úrovni politiky pocházejí z našich opakovaných zkušeností s pandemiemi chřipky, kde bylo provedeno několik metaanalýz a systematické revize, včetně samotných amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), soustavně prokazují, že maskování proti chřipce je nesouvisí se sníženým počtem případů. Dokonce i „respirátory N95 by měly nelze doporučit pro širokou veřejnost a u nerizikového zdravotnického personálu.“ 

Pokud jde konkrétně o COVID-19, soubor důkazů je jasný, že maskování je neúčinné a potenciálně velmi škodlivé. Ukázalo se, že hodnocení Brownstone Institute od Dr. Paula E. Alexandera 150 důkazy včetně srovnávacího výzkumu účinnosti, který ukazuje, že chirurgické a látkové roušky, používané tak, jak se v současnosti používají a používaly (bez jiných forem ochrany OOP), nemají žádný vliv na kontrolu přenosu viru COVID-19. Důkazy naznačují, že obličejové masky mohou být vlastně škodlivé a zvláště pro děti. Soubor důkazů ukazuje, že obličejové masky jsou z velké části neúčinné. 

Pokud jde konkrétně o COVID-19, dosud byly zveřejněny pouze 2 randomizované kontrolované studie. DANMASK-19 nenašel žádný osobní ochranný účinek z maskování, zatímco působivě velký Bangladéš studie zjistila malý nebo žádný účinek látky a chirurgických masek na přenos COVID-19 v komunitě.

V reakci na to provedlo CDC nekvalitní průzkumová studie a vytvořila honosné číslo, které kolovalo po celém světě, přestože výsledky nebyly „statisticky významné“. Přestože existuje velké množství pozorovacích studií hodnotících maskovací ochranu před přenosem COVID-19, včetně ve školách, žádné důkazy na úrovni politikya všechny trpí fatálními nedostatky včetně absence kontrolní skupiny a neměřených matoucích proměnných. Bohužel, CDC vyvíjí vědecký pověst pro propagaci zavádějící masky studie. 

Ve skutečnosti CDC již nedoporučuje univerzální maskování ve zdravotnictví nastavení, pokud se zařízení nenacházejí v oblastech s vysokým přenosem COVID-19. Také federální soudce v dubnu 2022 rozhodl, že Mandát americké vlády na masku na komerčních letadlech bylo nezákonné. 

Nedávná metaanalýza a systematický přehled uvedly a množství možných škod od maskování, včetně kontaminace masky, fyzického podráždění včetně bolestí hlavy, psychické újmy včetně strachu, dýchacích potíží a dušnosti, fyziologických dopadů včetně snížené saturace kyslíkem při dlouhodobém používání a komunikačních dopadů. Některá z těchto škod byla popsána v I v době COVID-19, včetně velmi nedávné dobře navržená, předtisková studie odhalující výrazný neurokognitivní pokles o 27–37 bodů u kojenců narozených od poloviny roku 2020. 

Je to náhoda, že 8. února 2022 CDC aktualizovalo svůj vývojové milníky pro kojence a malé děti poprvé od jejich prvního uvedení na trh v roce 2004? To zahrnovalo dramatické změny očekávaných verbálních vývojových milníků, které snížily očekávané verbální dovednosti o 6 měsíců. V reakci na to American Speech-Language-Hearing Association otevřeně zpochybňován tyto nové pokyny postrádají vědecké důkazy.

Když uvážíte, jak si děti špiní ruce a že i dospělí znovu používají stejné masky, které zůstaly v jejich autech, čistota masky a to, co můžeme vdechovat, se stává nesmírně důležitým, zvláště pro ty, kteří oslabené imunitní systémy. Studie ukázaly masku kontaminace, počítaje v to bakteriální a plísňová kontaminace v obličejových maskách v době COVID-19. Dále se objevují důkazy, že povinné maskování může negativně ovlivnit COVID-19 úmrtnost na případypravděpodobně prostřednictvím hluboké reinhalace hyperkondenzovaných kapiček obsahujících virus zachycených v obličejových maskách.

Opice vidíš, opice dělej. Každý, kdo komunikuje s malými dětmi, si všiml, že reprodukce lidského chování prostřednictvím napodobování je primární způsob, jak se děti učí, včetně sledování úst, zatímco ostatní mluví jazykem napodobujícím. Dokonce i miminka pozorně sledujte obličeje, abyste se učili a interpretovali neverbální náznaky obličeje které jsou klíčové pro jejich sociální rozvoj. Dospělí se také spoléhají na tyto podněty a randomizovaná kontrolovaná studie před COVIDem uvedla, že nošení roušky lékaři měl negativní vliv na vnímání empatie lékaře pacienty.

CDC odhaduje, že téměř 62 milionů amerických dětí mělo infekci SARS-CoV-2 na základě zaznamenaných dětská séroprevalence odhadem 86.3 %. To naznačuje vysokou převahu přirozená imunita a určitou úroveň následné ochrany budoucích variant SARS-CoV-2. Naštěstí je velmi nepravděpodobné, že děti budou hospitalizovány nebo zemřou na COVID-19 nebo na něj. Od vypuknutí pandemie, téměř před 3 lety, došlo v ČR k 5 úmrtím v dětském věku s COVID-19 nebo v důsledku Alberta, s většinou umírání s a ne kvůli COVID-19

Děti jsou nepoměrně lépe chráněny před COVID-19 než před jinými běžnými nemocemi, včetně a nižší úmrtnost ve srovnání s pneumonií a chřipkou. To pravděpodobně odráží jejich robustní vrozený imunitní systém a protože děti mají a nižší exprese ACE2 v nosním epitelu který SARS-CoV-2 potřebuje k navázání a infekci hostitele. To také pravděpodobně vysvětluje, proč četné velké populační studie z Irsko, Island, Francie, a Austrálie ukázat, že děti jsou chudý šiřitele COVID-19 a zdánlivě odhalit škodlivé dezinformace, že naše děti zabíjely své prarodiče. 

Přetrvává vážná nesourodost mezi současnými pravdami o maskovacích zkouškách na politické úrovni a pokračující politologickou snahou maskovat dokonce i naše děti. Ti, kteří udržují nedávnou kakofonii hrůzy z vědecky prozíravého postoje premiéra Smithe proti dalšímu maskování našich dětí, neposkytují jedinou politickou studii na podporu maskování dětí a zároveň odmítají jakékoli potenciální škody a bagatelizují své vlastní akademické a finanční střety zájmů. 

To je ohromující pokrytectví doporučit malým dětem, aby nosily roušky ve svých domovech, a pak o pár dní později šly bez roušek na přeplněné hale. Zdravotníci musí okamžitě poskytnout důkazy na úrovni politiky o přímém přínosu maskování samotným dětem nebo být ochotni obhajovat své zavádějící a škodlivé rady v debatě. Přijměte prosím informovaný souhlas a trpělivou autonomii, přestaňte dovolit, aby naše děti byly používány jako pěšáci vojenský strach z propagandya jako dospělé štíty COVID-19.Publikováno pod a Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0
Pro dotisky nastavte kanonický odkaz zpět na originál Brownstone Institute Článek a autor.

Autoři

  • Eric Payne

    Dr. Eric Payne MD, MPH, FRCP(C) je dětský neurolog a klinický asistent profesora pediatrie na univerzitě v Calgary. Získal stipendijní výcvik v neurokritické péči a epilepsii v Nemocnici pro nemocné děti v Torontu a titul Master of Public Health z Harvardské univerzity. Jako konzultant na klinice Mayo rozvinul odborné znalosti v oblasti neurozánětu. Vypovídal na Občanském slyšení – zkoumání kanadské reakce na COVID a podílel se na kampani Canadian Covid Care Alliance It's Time to Stop the Shots.

    Zobrazit všechny příspěvky
  • Paul Eliáš Alexandr

    Dr. Paul Alexander je epidemiolog se zaměřením na klinickou epidemiologii, medicínu založenou na důkazech a metodologii výzkumu. Má magisterský titul v epidemiologii z University of Toronto a magisterský titul z Oxfordské univerzity. Doktorát získal na McMaster's Department of Health Research Methods, Evidence and Impact. Absolvoval základní školení v oblasti bioterorismu/bioválky z John's Hopkins, Baltimore, Maryland. Paul je bývalý konzultant WHO a hlavní poradce amerického ministerstva HHS v roce 2020 pro reakci na COVID-19.

    Zobrazit všechny příspěvky

Darujte ještě dnes

Vaše finanční podpora Brownstone Institute jde na podporu spisovatelů, právníků, vědců, ekonomů a dalších lidí odvahy, kteří byli profesionálně očištěni a vysídleni během otřesů naší doby. Prostřednictvím jejich pokračující práce můžete pomoci dostat pravdu ven.

Přihlaste se k odběru Brownstone a získejte další novinky

Zůstaňte informováni s Brownstone Institute