Brownstone » Brownstone Institute Journal » Skutečný význam maskování

Skutečný význam maskování

SDÍLET | TISK | E-MAILEM

"Moje maska ​​chrání tebe, tvoje maska ​​chrání mě." zpráva které prosazují orgány veřejného zdraví Spojeného království a místní vláda. Mandát maskování ve vnitřních prostorách byl v Anglii odstraněn v pondělí 19. červenceth, 2021, ale pokračoval ve Walesu a Skotsku. 

Mnozí pokračují v kampani za navrácení mandátu masky v Anglii s přesvědčením, že toto je chybějící nástroj v anglické strategii veřejného zdraví, který by vedl k nižší prevalenci Covid-19 – a přitom ignoruje, že Skotsko a Wales mají vyšší počet případů. sazby i přes pokračující používání masky.

Slabost v důkazech o účinnosti nošení roušek v komunitním prostředí je dobrá popsáno, a prostě neexistuje dostatek důkazů o tom, že nošení masek, zejména látkových, je významně účinné v prevenci virového přenosu v komunitním prostředí, aby podpořilo jistotu uvedenou sloganem „Moje maska ​​chrání tebe, tvoje maska ​​chrání mě“. 

Zastánci tohoto sloganu, navzdory tomu, že dávají významný význam nošení masek, které mají jen malý vztah k vědeckým důkazům, se zdálo neschopné uvažovat o jiných způsobech, jak lze maskování zažít, kromě těch, kteří se rozhodnou nenosit masky, jako sobecké. . 

Ovšem kulturní posun tak dramatický, jako je očekávání, že si všichni dospělí a v některých případech i děti zakryjí obličej, pravděpodobně způsobí celou řadu reakcí, které mohou být užitečné zamyslet se ve snaze pochopit takový smysl. změna.

Maskování jako vztahový nástroj

Maskování může fungovat jako nástroj, jehož prostřednictvím je uzákoněna konkrétní vztahová dynamika. Donucovací povaha maskovacích mandátů znamená, že masky jsou vnímány jako součást donucovacího vztahu. Vztah lze popsat takto:

-moralizátor vs ti, kteří potřebují morální nápravu, popř

-vymahač vs vynucený. 

Nošení masky představuje vstup do vztahu tohoto typu; a odmítnutí nosit masku je proto jedním ze způsobů, jak opustit tuto dvojici.

Tento pocit vynucování nebo moralizování se umocňuje, když je náš vztah s autoritou a vládou transakční a uzákoněný podle existujících mocenských nerovností. Pokud jsme všichni občané existující ve společnosti společně, každý s jedinečnými a odlišnými pohledy, které si zaslouží být vyslechnuty a promyšleny, a vláda je jen jedním partnerem v této společnosti, pak možná někteří členové posoudí důkazy a své osobní riziko, a rizika ve svých domovech a na pracovištích a učiní rozhodnutí nosit obličejovou masku.

Jiní dojdou k jinému závěru, možná na základě toho, že důkazy pro jejich účinnost jsou slabé, a proto nošení roušky významně nezmění vystavení člověka tomu, co již může být velmi nízkým rizikem, a pak se rozhodnou masku nenosit. .

Pokud jsme však lidé ve společnosti s autoritativní strukturou, kde naše schopnost účastnit se a dělat věci, které si přejeme dělat každý den, je podmíněna schválením vlády, pak náš způsob navazování vztahů s mocenskými strukturami již není jedním z „... Všichni jsme v partnerství spolu“, ale jedním z „korekcí chování“. V takovém systému se maska ​​stává nástrojem pro provedení této korekce chování.

Ve hře „vymahač versus vynucování“ nebo „moralizátor versus „potřeba morální nápravy“ může být role „vymahače“/„moralizátora“ lákavá – koneckonců, uplatňování moci z pozice morálního soudu je pro vládu atraktivní pozice. a ti ve vedoucích pozicích v institucích odnepaměti. 

Avšak pro ty na druhé straně těchto vztahů – pro ty, kteří prožívají prosazování nebo jsou moralizováni – je to utlačující a dusivý vztah. Za těchto okolností není sejmutí masky známkou „nestarání se“; spíše se stává pojistným ventilem a jedním malým krůčkem k opuštění vztahu kontroly a útlaku.

Maskování jako útok na náš společný život

Povinné maskování představuje individualistickou víru, že nemoci a špatné zdraví by bylo možné odstranit, kdybychom se všichni chovali určitým způsobem, a ignoruje mnohem významnější strukturální faktory nemocí, jako je ekonomická nerovnost a chudoba. Naznačuje, že ve svém jádru jsou mezilidské vztahy skutečnými hnacími silami nemoci, a proto se naše propojenost a vztahové životy, spíše než samotná podstata naší lidskosti, stávají rizikem, které je třeba zvládat a ideálně se mu vyhýbat. 

Maskování vydává zprávu „Jsem riziko infekce. Jste riziko infekce. Je třeba se nám vyhýbat. Nepřibližuj se. Je mi lépe pryč od tebe. Nepřibližovat se." 

Jde o hluboce izolující a individualistické poselství – že my jako lidé bychom se měli v první řadě považovat za rizikové z hlediska infekce a je nám lépe v izolaci, spíše než ve spojení.

Nejen, že takové zasílání zpráv není slučitelné s myšlenkami a způsoby vzájemného vztahu, které jsou nezbytné pro společný život, je také založeno na mylné fantazii, že je možné být izolován a distancován. Samozřejmě není, a tak místo toho, aby byli ve vztahu a vzájemně závislí na celé řadě způsobů, kterými se různí lidé, skupiny a služby navzájem poskytují, stávají se izolovaní a vzdálení jedinci závislí na vládě. malý počet technologických společností, abychom uspokojili naše základní potřeby. 

Toto je autoritářské uspořádání společnosti – takové, že náš primární vztah je s vládou a velkými korporacemi, namísto jednoho s druhým, v celé naší rozmanitosti, a proto maskování může představovat útok a vyprázdnění našich komunit a našeho společného života. .

Trauma informovaný přístup k maskování

Zdravotní péče informovaná o traumatu zastává názor, že při interakci se zdravotnickými službami by měly být brány v úvahu osobní zkušenosti jednotlivce. Například jedinec, který v raném životě zažil několik narušených vazebných vztahů, může mít potíže, pokud se při přístupu ke zdravotnickým službám opakuje stejný vzorec vztahů. 

Přístup informovaný o traumatu by proto usiloval o zajištění kontinuity péče, aby se snížilo riziko narušených vztahů se zdravotnickými pracovníky, které reaktivují trauma, které mohlo nastat v důsledku narušených vztahů v raném dětství.

Politika maskování – zejména s ohledem na povinné maskování – však není informovaná o traumatu. Poučení lidí, že si musí zakrýt obličej určitým způsobem, a pokud to neudělají, pak se chovají nezodpovědně a přivolávají nebezpečí, a proto nesou odpovědnost, pokud to bude mít negativní důsledky, pokud nebudou nosit masky, je analogické na zkušenost, kterou mají někteří lidé, zejména ženy, s instrukcí, aby se ‚zakrývaly‘ poselstvím ‚Pokud nenosíte určité oblečení, jste nemorální a přivoláváte tragédii‘. 

Přístup založený na traumatu by rozpoznal, že nátlakový a kontrolní způsob, jakým je lidem nařízeno zahalit si obličej, by mohl způsobit úzkost lidem, kteří měli negativní zkušenost s tím, že jim bylo nařízeno oblékat se určitým způsobem, a proto nenosit masku je tvrzení. nebýt ochoten podrobit se retraumatizujícím zážitkům, které zahrnují zakrývání našich tváří, a tedy i našich prostředků pro vyjádření emocí.

Maskování jako problém s přístupností

Stejně jako mnoho dalších intervencí, které byly zavedeny v reakci na pandemii, maskování prohlubuje potíže podél existujících nerovností. Pro ty, kteří nemají žádné komunikační nebo smyslové potíže, nemusí maskování představovat žádné zvláštní potíže ve verbální komunikaci. 

Avšak pro ty, kteří mají smyslové potíže (například poruchy sluchu), nebo kteří mají potíže se sociální komunikací, jako je autismus, nebo kteří mají kognitivní poruchy, pak jakékoli snížení smyslového vstupu ztěžuje komunikaci. Podobně pro lidi, kteří mohou zažít paranoidní psychózy, může svět, kde každý nosí masky, sloužit ke znásobení pocitu paranoie a strachu.

Lékařské výjimky pro individuální maskování proto nejsou dostatečné ke zvýšení dostupnosti pro lidi s kognitivními nebo smyslovými potížemi a někteří se mohou rozhodnout masku nenosit, aby učinili společenské prostředí přívětivějším pro osoby s dalšími potřebami.

Maskování jako reprezentace lékařské moci

Pandemie zaznamenala rozšíření lékařského dosahu ve společnosti – tak, že každý detail našeho mezilidského vztahového života se dostal do rámce lékařského rozhodování a byl zvažován především z hlediska zdravotního rizika. Nyní existuje složitý systém biologického dozoru, pasů, testování a různých mandátů, které řídí všechny naše životy. Pokud se všichni lidé, kteří jsou považováni za riziko infekce, stanou organizačním principem společnosti, pak to představuje hyper-rozšíření dosahu lékařského systému, který pak může být použit jako nástroj dohledu a kontroly. 

Skutečnost, že velká část naší reakce na pandemii byla zaměřena na donucovací intervence aplikované na dospělé s nízkým rizikem a dokonce na děti s nižším rizikem, spíše než na budování kapacit zdravotnických služeb a řešení příčin úmrtnosti na Covid, jako je chudoba a deprivace. , naznačuje, že tento systém lékařské moci je stejně tak o kontrole a vykořisťování jako o ochraně zdraví.

Nošení roušky tedy signalizuje ostatním: „Souhlasím s tímto systémem, považuji se za riziko infekce pro ostatní a přeji si být jako takový řízen“ a významně „investuji do lékařského systému jako autority, která vytváří a ukládá rozhodnutí o společnosti nezávislá na demokratických a právních zárukách“. 

V tomto kontextu může být rozhodnutí nenosit masku prostým aktem odmítnutí lékařské moci, potvrzením skutečnosti, že naše životy jsou složité a naše vztahy různorodé, a proto nesouhlasíme s tím, že se snížíme na riziko, které potřebuje být řízeny, ale spíše prosazovat naši lidskost a důstojnost a především úctu k našim spoluobčanům. 

Nenosit masku proto může učinit prohlášení: „Respektuji, že všichni máme jedinečný vztah ke zdraví a autoritě s vlastními individuálními pohledy. Jsem zvědavý, co si myslíte, a nepovažuji vás za riziko, které je třeba řídit, ale za rovnocenného občana, se kterým mám tu čest sdílet svět."

Naše reakce na pandemii bude stejně různorodá jako počet lidí, kteří ji prožijí, a my všichni přiřadíme svůj vlastní význam různým zkušenostem a symbolům, které se během pandemické éry objevily. Propast, která existuje mezi vládou schválenými hesly „Vaše maska ​​chrání mě, moje maska ​​chrání vás“ a skutečnou silou důkazů o účinnosti nošení masky při snižování přenosu viru, poskytla dostatečný prostor pro ty, kteří přitahují moralizující pozice. používat všechny možné další významy pro nošení masky. 

Je však třeba odolat dovolávání se právního systému a dalších donucovacích funkcí státu k prosazení jednoho souboru významů, jednoho chápání zdravotního chování u ostatních. Všichni musíme žít v tomto světě a naší společnosti společně, a proto potřebujeme naslouchat a být otevření různým perspektivám – to je však možné pouze tehdy, když jsou odstraněny hrozby maskovacích příkazů a dalších nástrojů nátlaku.Publikováno pod a Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0
Pro dotisky nastavte kanonický odkaz zpět na originál Brownstone Institute Článek a autor.

Autor

Darujte ještě dnes

Vaše finanční podpora Brownstone Institute jde na podporu spisovatelů, právníků, vědců, ekonomů a dalších lidí odvahy, kteří byli profesionálně očištěni a vysídleni během otřesů naší doby. Prostřednictvím jejich pokračující práce můžete pomoci dostat pravdu ven.

Přihlaste se k odběru Brownstone a získejte další novinky

Zůstaňte informováni s Brownstone Institute